Mateřinka – 2016

17. Březen 2016

Ve čtvrtek 17. března 2016 byl od rána slunečný den. Den, kdy se naše děti proměnily ve stromy, lesní zvířátka a houby. Řeknu Vám, že hub bylo mnoho druhů. Nejednomu houbaři by srdce zaplesalo. Růžovka, hříbky, lišky a dokonce i muchomůrky. Proč to, ale všechno? V chrudimském divadle Karla Pippicha odpoledne proběhl již 12. ročník oblastního kola chrudimské Mateřinky. Dopoledne ještě poslední zkouška, vyžehlení kostýmů, pořádný oběd a laskavý spánek k načerpání sil. V divadelní šatně byl poté už jen „šrumec“. Zimní bundy, čepice, kalhoty, mikiny, punčochy a na druhé straně kostýmy stromů, zvířátek a houbiček. Červená opona, trochu napětí, první tóny klavíru a tanec houbiček byl v plném proudu. Kluci a holčičky buďte, tak hodní než nohou šlápnete, koukněte pod ní…. Děti vše zvládly naprosto parádně a jejich vystoupení se setkalo s hlasitým potleskem. Senzační nebyly jen naše děti, ale velké poděkování patří i Vám rodičům. Háčkování kloboučků k hříbkům, šití klobouků ostatním houbičkám, ale také pomoc při odvozu kostýmů do divadla…To je jen malý výčet Vaší pomoci. Ještě jednou Díky.