Mladí cestáři

19. Leden 2024

V pátek 19. ledna 2024 se vydaly děti na dlouhou vycházku, až do Cestmistrovství Chrudim. Proč? Na Den otevřených dveří Správy a údržby silnic Pardubického kraje. A věřte, bylo se na co dívat. Připravený program pro děti byl velmi poutavý, zajímavý, a hlavně plný zážitků. Uvítaly se s maskotem a hned se s ním vyfotily. Na zeď solné haly malovaly dopravní značky. V solné hale se vyřádily. Po kopci sole sjížděly, jako po sněhu. I sníh zdolávaly na bobech s velkou radostí. Ale k vidění, a hlavně prozkoumání a vyzkoušení byla vozidla zimní údržby, a že jich nebylo málo. Radlice, šípové pluhy, zásahová vozidla…Občerstvily se teplým čajem. Namalovaly obrázek s tématem zimní údržby. Dopoledne se děti užily a odnášely si mnoho nových zážitků.