Moje tělo mozek řídí, oči ty to dobře vidí…

22. Únor 2019

Děti z Kytičkové třídy si dva týdny povídaly o lidském těle. To byste netušili, co všechno se dozvěděly. Poznávaly části lidského těla, dokonce pojmenovávaly i některé kosti a vnitřní orgány. Zkoumaly lidskou kůži, a hlavně procvičovaly svoje smysly. Zrak, sluch, hmat, chuť a čich. V pátek 22. února 2019 se nejstarší děti vypravily do Pardubic na zážitkový seminář do Integračního centra sociálních aktivit „KOSATEC“. Lektoři Alice, Markéta a Tomáš je uvítali v příjemném prostředí centra. Alice, která se pohybovala na invalidním vozíku (od narození nemá nohy) dětem vyprávěla o svém postižení. Ukázala jim, jak se invalidní vozík ovládá a dala dětem několik rad, jak lidem na vozíku pomáhat. Děti se pak pod dohledem Markéty pohybovaly na vozíku po místnosti a nechyběl ani malý závod. S Tomášem si vyzkoušely chůzi po slepu se slepeckou holí a taky si mohly stavět z Lega. Ale buď po slepu nebo s jednou rukou. A věřte, že jim to dalo práci. S přáním pevného zdraví se děti rozloučily a vydaly se na zpáteční cestu autobusem do Chrudimi.