My se sněhu nebojíme a huboval vrabčák na zimu…

26. Únor 2021

…škoda, že nemám peřinu…zpívaly si děti na třídách. Zimní měsíc nám opět přinesl opravdovou zimu, a hlavně mnoho sněhu, který děti hojně využily. Úplné sněhové hrátky. Bobování. Válení koulí. Pozorování stop ve sněhu a sněhu na stromech, keřích, ale i na ptačím krmítku. Na zemi děti malovaly anděly a taky se jen tak ve sněhu válely. Jaké stopy hledaly a pozorovaly? Zvířecí a ptačí. Od zajíce, od kočky…od sýkorky, od vrabce, od kosa….Věřte, že jich našly spousta. O zvířatech a ptácích v zimě si také na některých třídách děti povídaly a pozorovaly je přímo z okna na krmítku. Do krmítek na školní zahradě jim sypaly ptačí dobrůtky, protože děti už vědí, co ptáčci mohou a nemohou zobat. Krmítka lepily a malovaly, stavěly a vystřihovaly. Třídily semínka, prohlížely atlasy a encyklopedie, dokonce si zblízka prohlédly vycpané káně.