Návštěva Divadla Karla Pippicha

29. Květen 2019

Ve středu 29. května 2019 jsme se ráno vydali do divadla na představení tanečního oddělení ZUŠ v Chrudimi. Usadili jsme se na pohodlných červených sedadlech. Počkali až třikrát zazvonilo, roztáhla se sametová opona a na jevišti se začaly objevovat krásně nastrojené baletky. Hodinu trvající balet Šípková Růženka nás hned vtáhl do děje. Královně a králi se narodila dcera Růženka. Dvorní dámy hned chystaly šatečky. Kuchařinky pekly dort. Na oslavu narození přišly dobré víly a věštily krásnou budoucnost. Náhle se však objevila rozzlobená Víla ostnů, která předpověděla Růžence, že se v šestnácti letech píchne a zemře. Ale, jak do v pohádkách chodí, dobro zvítězilo nad zlem. Švarný princ s rytíři posekal šípkové keře a princ polibkem probudil nejen Růženku, ale i celé království. Potlesk pro všechny baletky a tanečníky byl na konci představení dlouhý.