Obloha je plná hvězd aneb poprvé na hvězdárně

17. Leden 2018

Ve středu 17. ledna 2018 vyjeli naši předškoláci na výlet do Hradce Králové. Jejich cílem byla Hvězdárna a Planetárium. Po příjezdu děti hned využily na zemi ležící bílý sníh a nemohly mu odolat. Našich předškoláků se ujmuli dva lektoři, kteří je prováděli celým programem. V digitálním planetáriu pozorovali umělou oblohu se všemi hvězdami. Polárku či Severku, různá souhvězdí, jako malý a velký vůz. Souhvězdí zvěrokruhu. Podívali se na pohádku MĚSÍC U KREJČÍHO, kde měsíc na nebi ubýval a přibýval. Dozvěděli se o střídání dne a noci, o souhvězdí na noční obloze, o ročním období a mnoha planetách. V prostorech okolo sálu si děti prohlédly interaktivní expozici „Mikrosvět – makrosvět“. Nejvíce se dětem líbila plazmová koule se statickými výboji a sedačka z rakety, kterou si všechny chtěly vyzkoušet. V okolí hvězdárny si ještě prohlédly začátek Planetární stezky, což je zmenšený model sluneční soustavy.