Oslava Dne Země aneb podpora ochrany životního prostředí

23. Duben 2024

V úterý 23. dubna 2024 se v Chrudimi v Klášterních zahradách konala akce Den Země, na kterou se vydalo mnoho našich dětí. Téma letošní oslavy – Čistá půda, voda, vzduch – zdravé prostředí pro život. Planeta vs. Plasty. Děti zhlédly pohádku v podání Libora Štumpfa: To se v lese nedělá. Vyzvedly si diplom za sběr hliníku a akci Ukliďme svět. Nejen pro děti bylo připraveno mnoho zajímavých, poučných a zábavných činností a aktivit. Pozorovaly praktické pokusy, hladily si zvířátka. Podojily dřevěnou kravičku. Poznávaly zvířata a rostliny na obrázcích, sledovaly práci kováře a dráteníka. Překonávaly překážkovou dráhu, skládaly skládačku na téma odpady. Na tvořivých dílničkách si vyráběly motýlka. Celé dopoledne bylo poučné, ale zároveň zábavné.