Otvírejte školko vrata, jdem se kouknout na čerťata…

5. Prosinec 2016

…první prosincový týden jsme zahájili skvěle. Nejen, že si paní zima už brousí zuby a na školní zahradě v Chrudimi i v Medlešicích vykouzlila nádherné mrazivé kreace, ale v pondělí 5. prosince 2016 nás navštívil Mikuláš se svojí družinou. Mikuláš si s sebou přivedl dva anděly a taky tři čerty. Malou chvíli po deváté hodině jsme už okny viděli, jak nejen čerti obcházejí školku v Chrudimi, ale i v Medlešicích. Řinčení řetězu a andělské zvonění se rozléhalo celou budovou. Děti byly od rána nachystané, raději se rozloučily s rodiči, protože čert nikdy neví. Mikuláš ve své knize hříchů našel pár hříšníků. Některé našel na Sluníčkách, několik i na Korálkách a Srdíčkách a dokonce i na Kytičkách. V Medlešicích čerti nebyli potřeba. Mikuláš měl asi knihu hříchů prázdnou. Jak myslíte, že vše dopadlo? Když paní kuchařky rozdávaly dětem výborný oběd, žádný talíř nezbyl. Všechny děti nám v mateřské škole zůstaly. Některé měly, ale namále. Za dveřmi byl slyšet pláč, přednes říkadel a zpívání čertích písniček a hlavně slibování a slibování, že se hříšníci polepší….čertí kluci, čertí holky, mají rádi čertí vdolky.