Pekař peče housky…

23. Září 2021

…uštipuje kousky, pekařka mu pomáhá uštipují oba dva. Hrátky a činnosti s obilnými zrníčky, moukou, klásky si užívaly děti na třídě Kytiček. Mouku zkoumaly, kreslily do ní, přesýpaly, ozdobným válečkem projížděly. V pískovničce děti napekly mnoho bábovek a koláčů. Obilná zrnka prohlížely lupou, přebíraly je. Vystříhanou slámu a zrníčka z papíru sestavovaly, jak správně vypadá klásek. Ve čtvrtek 23. září 2021 vyzkoušely obsah písně: Pekla vdolky z bílé mouky. Nejprve založily kvásek a čekaly, jak kvasnice budou dělat nadýchanou peřinu. Do mísy nachystaly mouku, smíchaly s nakynutým kváskem a už nastoupila vařečka. Z vykynutého těsta tvarovaly kulaťoučké vdolky, které potřely vajíčkem a posypaly mákem. Jak chutnaly? Křupavě a voňavě.