Pohádko, pohádko pleť k nám…

21. Únor 2019

Ve čtvrtek 21. února 2019 jsme se vydali do Městského kina v Chrudimi. Čekala nás dlouhá cesta tam a zpátky, ale děti z Korálků, Sluníček, Srdíček, Kytiček i Broučkové z Medlešic vše zvládly. Po příchodu do kina děti samozřejmě pozdravily, zaplatily vstupné a mohly se posadit a uvelebit na křeslech nebo sklápěcích sedadlech. Světla zhasla. Opona se pomalu roztahovala a na velkém plátně se začaly pohybovat kreslené postavičky. V tu chvíli bylo v kině absolutní ticho. Někdo byl v kině úplně poprvé a takto velikou televizi ještě nikdy neviděl. Rákosníček odhalil velkou podvodní loupež. Víla Amálka s měsíčkem zachraňovala popíchanou tlapku pana ježka. Bob a Bobek, králíci z klobouku byli na útěku. Křemílek a Vochomůrka dělali muziku se čmelákem Žumbardou. Rumcajs vyspravil císařskou silnici, aby formani mohli do Jičína dovést sůl. Maxipsovi Fíkovi se zdálo o požárnících. Kluk z plakátu plul na plachetnici. Škubánek od Káti se stal nočním hlídačem v muzeu a stal se hrdinou dne, když zachránil démantový obojek psa Pluta. A úplně nakonec se Maxipes Fík stal objevitelem. Věřte, že 65 minut uteklo a děti se strojily k odchodu a cestě zpátky do mateřské školy. Kuřátko a nudle k obědu bylo vynikající a spánek po obědě se hodil.