První den, první den, dneska si to užijem…

3. Září 2018

…rukama si zatleskáme, nohama si zadupáme. První den, první den, dneska brečet nebudem. Je pondělí 3. září 2018 a prázdniny na nás už jen zamávaly pěknými vzpomínkami, o které se děti rády podělily. V 6, 30 hodin se otevřela školková branka a po chodníčku okolo školkových oken byly slyšet první dětské i dospělé kroky a hlasy. Najít svoji šatnu, svoji značku, nasadit bačkorky a hurá do třídy. Někdo s úsměvem, někdo se strachem, co mě čeká. Někdo se slzami na krajíčku a proč ne? Vždyť jdu poprvé od mámy, tak se nedivte. Za dveřmi do Korálků, Sluníček, Kytiček, Srdíček i Motýlků bylo slyšet mluvení a vyprávění, zpívání a povídání. A jak to chodí ve školce? Nejen hrání a spaní, ale taky svačina a psaní, kreslení a zpívání, strojení i svlékání…Ke svačině maková houska s kakaem a na oběd? Rajská omáčka. Z talířů zmizela hned, byla dobrá jako med. Umýt pusy, svléknout tričko a na postýlce hladit bříško. Pohádko, pohádko poleť k nám, já už tě pohádko poslouchám. Po spaní svačinka a už je tu maminka.

Pěkný den je za námi, vrhneme se na mámy.

Na někoho čeká taťka, tak čau školko, pac a tlapka.

Přejeme všem dětem a jejich rodičům mnoho hezkých chvil v naší mateřské škole a těšíme se na spolupráci s Vámi.