Regionální muzeum – Já bych rád k Betlému

10. Prosinec 2019

V úterý 10. prosince 2019 a ve středu 11. prosince 2019 si děti ze třídy Korálků, Srdíček a Kytiček šly prohlédnout krásnou výstavu v Regionálním muzeu: Já bych rád k Betlému, jejíž součástí je i edukační program v rámci projektu Rok na Chrudimsku v tradicích. Betlémy se staly pevnou součástí vánočních svátků a z chrámů se postupně přenesly do našich domovů. Nejprve si děti společně prohlédly různé Betlémy a dozvěděly se o jejich historii. Poté si v kulisách betlémské salaše vytvořily živý Betlém. Každý přijmul svoji roli a převlékl se do kostýmu. Během chvilky se malému narozenému Ježíšku a Marii s Josefem klaněli pastýři s ovečkami, darovníčci s ořechy, vánočkou, krajáčkem mléka, jablky. Nakonec z daleké země přišli i Tři Králové. Děti si domů odnesly společnou fotografii v podobě vánočního přání.