Svět neslyšících v pohádce

19. Březen 2024

V úterý 19. března 2024 za námi do mateřské školy přijela paní Romana, Monika a Petra z Centra pro dětský sluch Tamtam s edukačním programem: Svět neslyšících v pohádce. S nimi přijeli i tři medvědi. Kulička, Brumla a Čumáček. Všichni byli kamarádi, bydleli v lese, společně si hráli… ,  Kulička slyšel dobře, Brumla slyšel špatně a Čumáček neslyšel vůbec. Medvěd Kulička chtěl hrát na Tichou poštu, ale to úplně s jeho kamarády dobře nešlo. Děti, co vám pomůže, když jste smutní? Odpovědi dětí: Pohlazení, obejmutí nebo taky doktor. Paní doktorka Oušková Brumlu vyšetřila, dala mu naslouchátko, ale to úplně nepomohlo a medvídek dostal kochlíky, tedy kochleární implantáty. A co Čumáček?  S ním se děti učily znakovat, odezírat, vlastně číst z pusy. Věřte, že děti umí ve znakové řeči poprosit, poděkovat, říct kamarádovi, jestli si budou hrát s autem, míčem nebo panenkou. Pozornost dětí byla úžasná a dozvěděly se mnoho zajímavých informací.