Ukázková hodina Metody dobrého startu

26. Září 2019

Ve čtvrtek 26. září 2019 jsme se v 15, 45 hodin setkali s rodiči předškoláků v tělocvičně naší mateřské školy. Přišli si vyzkoušet, co znamená Metoda dobrého startu, na kterou budou chodit jejich děti. Pak už v tělocvičně nebyli žádní dospělí, ale parta usměvavých a veselých dětí. Velké kolo uděláme, za ruce se pochytáme, dobrý den, dobrý den, dneska si to užijem. A už se začalo. Pohráli jsme si s několika písněmi. Při písničce „Pec nám spadla“ jsme procvičili počáteční hlásku, analýzu a syntézu slov, sluchovou pozornost na určité slovo. Křížové kroky jsme zatančili při písničce „Šel tudy, měl dudy“. S „Žežuličkou, kde jsi byla“ jsme malovali grafický vzor, a to nebylo zdaleka všechno. Ukázková hodina rychle utekla a rodiče už vědí, co jejich děti čeká.