Ukládání zimních spáčů do postýlky…

22. Listopad 2018

…na třídě Kytiček si celý týden povídali, jak se celá příroda chystá na zimu. Která zvířata se chystají spát a jak jim my lidé můžeme pomoci. V centrech aktivit děti stavěly zvířátkům pelíšky, veverce hledaly oříšky, ježkovi natiskly bodliny, beruškám spočítaly černé tečky, broučky lákaly tedy navíjely pomoci provázku na dřívko…Z domova jim přinesly oříšky, jablíčka, mrkev, tvrdý chleba a při pobytu venku se za zvířátky vydaly. V lese jim na větve stromů navázaly jablíčka, mrkev i chleba. V pátek 22. listopadu 2018 si maminka Vojty a Vítka připravila pro děti mnoho práce. Společně vyráběly hmyzí hotel, který děti vycpávaly senem a slámou, které přinesly. Šišky posbíraly na školní zahradě. A vše použily do hmyzích pokojíčků, aby broučkům nebyla zima a na jaře se mohli probudit a vylézt.
I děti na třídě Korálků na zvířátka nezapomněly. Ježkům počítaly bodliny. Vlaštovičky poslaly do teplých krajů. Četly si, jak se krtek loučil s čápem a ukládal malého medvídka k zimnímu spánku. V blízkém lesíku zvířátkům nachystaly svačinu. Jablíčka, oříšky, žaludy a kaštany.

Padá listí po zahradě,
stromy mají po parádě.
Ježek, ten je ale rád,
v zimě bude v listí spát.