Vánoční odpoledne s nádechem Indie

13. Prosinec 2018

Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody a spokojenosti. Jak je slaví naše kamarádka Maria Sidi z Indie? Snažili jsme se nejen dětem, ale i Vám dospělým trochu přiblížit indickou kulturu. Sešli jsme se ve čtvrtek 13. prosince 2018 a strávili jsme příjemné adventní odpoledne s nádechem Indie. Už příchod do mateřské školy byl provázen indickou hudbou a žluté hvězdy „Indická ulice“ ukazovaly cestu. Na třídě Sluníček všechny vítala pravá Indka, která zvala návštěvníky dál. Zde se ochutnávala Indická polévka z červené čočky. Na plátně jsme sledovali běžný život indických rodin. Mapa světa nám ukázala, kde a jak se slaví Vánoce. Poznávali jsme indická slova. Bindi – tečka na čele vdaných žen, sárí – oděv, shubh din – dobrý den….Na třídě Srdíček si děti s pomoci rodičů vyráběly bílé cípaté hvězdy, které vypadaly vznešeně. Na třídě Kytiček se vyráběla voňavá svíčka. Třída Korálků se proměnila v čajovnu. Ovocný čaj „Dýně – kurkuma“ nejen krásně voněl, ale i velmi chutnal. Indické rýžové kuličky mizely z talířků a někteří si na ně odnesli domů recept. Po čaji a sladkém zbýval už jen pohyb. Břišní tanečnice učila základním krokům a pohybům rukou. Barevné šátky s penízky cinkaly na tělech tanečníků. Atmosféra ve školce byla příjemná a děkujeme Všem, Kteří finančně podpořili naši adoptovanou Marii Sidi.