Vláček houká hú hú hú, já s ním asi pojedu

20. Září 2016

V úterý 20. září 2016 si děti z Korálkové třídy namasírovaly svoje nohy a vydaly se na návštěvu za dětmi do Medlešické školky. Cestu do Medlešic si užily po cyklostezce. Procházka mezi poli neměla chybu. Nejen, že si cestou trhaly různé přírodniny, ale pozorovaly práci zemědělců na poli. Traktor s pluhem oral, druhý vláčel a třetí rozhazoval hnojivo. Děti si také zahrály na pohádku „O veliké řepě“, ale řeknu vám, že řepu se jim vytáhnout nepodařilo. U Broučků v Medlešické školce se děti napily, snědly dobrůtky z batohu, prohlédly si zámecký park a školní zahradu. Pozdravily se s kamarády a spěchaly na vlakové nádraží na vlak do Chrudimi. Žlutozelený vlak zastavil, děti nastoupily a paní výpravčí s červenou čepicí dala znamení a vlak se rozjel. Na zastávce v Chrudimi jim zamával pan průvodčí a děti už se těšily na oběd. Počasí nám přálo a sluníčko se na děti celou cestu smálo.