Výsledky soutěže Zelený ParDoubek 2016

29. Listopad 2016

V úterý 29. listopadu2016 na Krajské konferenci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Pardubického kraje byly vyhlášeny výsledky soutěže Zelený ParDoubek 2016. Naše mateřská škola získala CERTIFIKÁT „Ekologická škola Pardubického kraje 2. stupně“. V kategorii Mateřské školy nám udělili DIPLOM za 2. místo. Z 54 přihlášených mateřských, základních a středních škol jsme se v celkovém pořadí umístili na 12. místě. Získané ohodnocení odráží výsledky celoroční práce školy v oblasti environmentálního vzdělávání a výchovy. Co to vše vlastně znamená? Například jaké druhy odpadu třídíme a proč, zda používáme a využíváme kompost nebo zda máme vypracovaný energetický audit a to zdaleka není vše. Součástí je třeba i návrat k tradicím, jako obchůzka Tří králů, masopust, ale i naše oblíbená Martinská slavnost. Akcí, kterou jsme chtěli inspirovat ostatní, bylo tvůrčí společné dělání, na kterém ve spolupráci s Vámi rodiči vznikly na zahradě nové prvky z dřevěných palet. V přihlášce popisujeme i spolupráci s obcí, využití školní zahrady pro ekovýchovu, organizační a technická opatření příznivá pro životní prostředí, o které nám všem vlastně jde. Našim cílem je, aby nejen naše školní zahrada byla plná života a radosti pro naše děti.