Zábavná 1. pomoc

17. Květen 2018

Ve čtvrtek dopoledne 17. května 2018 před naší mateřskou školou zastavilo červené auto. Kdo z něho vystoupil? Plyšový medvěd Theodor. Nebojte se, neřídil, ale nesl se pohodlně ve velkém batohu. Medvěd začal dětem vyprávět svůj příběh. Vyjel si na kole cestičkou do lesa. Najel na kořen a kolo se mu převrátilo. Theodor byl na zemi. Ale co to? Nemohl se zvednout. Noha nechtěla poslouchat. Co teď…nastíněním příběhu se začala odvíjet akce. Volat o pomoc, volat tísňové číslo 155…znát svoji adresu, umět popsat, kde se nacházím…Theodora odvezla záchranná služba do nemocnice a děti řešily s obrázky, kdy se má a kdy se nemá volat záchranka. Pak se děti dozvěděly, co mají dělat, když někdo nedýchá, jak uvolnit dýchací cesty…Nakonec si vše vyzkoušely na svých plyšácích, které si přinesly z domova. Masáž srdce, obvázání rány…ale na samý konec nám „pan doktor“ ukázal, jak vypadá opravdová spálenina. Naši figuranti, Vojta a Bořík, byli nebojácní a zraněného hráli přesvědčivě.