Zahradní pohádková slavnost – loučíme se s předškoláky

22. Červen 2016

V úterý 21. června 2016 byl pro naše předškoláky velmi důležitý den. Od rána jsme sledovali oblohu. Mraky jsme nechtěli, ani dešťové kapky a sluníčka jen tak akorát. V dětských šatnách se ráno na ramínkách začaly objevovat krásné pohádkové převleky.  Proč? Jeden krok, druhý krok a pryč je další pestrý školní rok. V lednu se naši předškoláci zapsali do 1. třídy a po prázdninách už je čeká školní lavice, nová paní učitelka i spousta nových kamarádů. Pohádková kouzelnice nechtěla být na zahradě sama a přičarovala mnoho pohádkových postaviček. Během chvilky jste mohli potkat princezny i prince, rytíře i krále, Červenou Karkulku, jednohlavého draka, ale i Macha a Šebestovou, Makovou panenku a motýla Emanuela, víly Amálky nebo Křemílka s Vochomůrkou. Několik opravdových kouzelnických triků nám předvedli kouzelník Adam se svoji asistentkou Toničkou. „My jsme Sluníčka, prostě sluníčka, školka pro sluníčka tu je, každý se tu raduje….“ a už kouzelnice vyvolávala předškoláky a předškolačky, a kouzelník je proměnil ve školáky a školačky. Každý si ještě u vodníka vylovil zlatou rybku pro štěstí a se šerpou si vyslechl potlesk a ovace. „Se školkou se loučíme, co nás čeká, nevíme, my se ale nebojíme, do lavic se posadíme…“

Našim budoucím školáčkům přejeme úspěšný a pohodový vstup do 1. třídy a Vám rodičům jen samou radost z Vašich dětí.