Zdraví na talíři

22. Leden 2016

Ve čtvrtek 21. ledna 2016 odpoledne se všechny třídy proměnily v kreativní kuchyňky zdravé výživy. Na stolech ležely mísy, prkénka, nože, struhadla, ale také těstoviny, mrkev, celer, pórek, česnek, jablka, jáhly nebo i červená čočka, šmakoun, med a nezbytná sůl, pepř a citron. V každé třídě se loupalo, okrajovalo, škrábalo, krájelo, strouhalo, míchalo, no prostě vařilo a chystalo podle různých receptů. Výsledek snažení byl výborný a chutný. Spolupráce dětí a rodičů skvělá. Na ochutnání byla balkánská pomazánka, šunkovo-ředkvičková a celerovo-mrkvová pomazánka, jemná tvarohová s uzeným tofu a zdravá pomazánka s Cottage a tuňákem. Na Sluníčkách si nachystali sladké jáhlové kuličky, na Korálkách usmažili placičky z červené čočky, na Srdíčkách si pochutnali na ovocném salátu. Kytičky namíchali těstovinový salát se zeleninou a šmakounem. Motýlci zamíchali sytý salát s medovou zálivkou. Na chodbě mateřské školy byla připravena informační tabule o zdravé výživě a kdo měl zájem a odvahu se zvážit a změřit, bylo mu vypočítáno jeho BMI. Zdravé „vařeníčko“ bylo fajn, užili jsme si i spoustu legrace a děti s rodiči strávily hezké odpoledne.