Kaštanohrátky

16. Říjen 2020

Kaštanové hrátky si užívaly děti na Kytičkové a Sluníčkové třídě. Naše školní zahrada má neskutečnou výhodu, že je rozlehlá, přírodní a plná vzrostlých stromů, mezi nimi i kaštan. Už je podzim, listí žloutne, ve větru se kaštan houpe… …chvilinku se pohoupe, ze slupky se vyloupne. Padá dolů volným pádem, padá dolů, padá na zem. Spadlé kaštany si děti venku nasbíraly a ve třídě si s nimi hrály.

Ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla…

16. Říjen 2020

Děti na třídě Sluníček se věnovaly zdraví nejen v plodech podzimu. Se skřítkem Olejíčkem si provoněly svoji třídu. Po čichu poznávaly vůně olejíčků, který je příjemný, který ne. Levandulový, rozmarýnový, ylang ylang,…Vařily si šípkový čaj, který dochutily jablíčky a medem. Řeknu vám krásně voněl a jak chutnal. S dědečkem a babičkou tahaly velkou řepu. Jablka a hrušky tvořily z barevných PET víček. Aby měly zásobu vitamínů na zimu, nasušily si i křížaly.