Africké pohádky

30. Květen 2024

Ve čtvrtek 30. května 2024 za námi do mateřské školy přijelo Divadlo Pernštejni se svou novou pohádkou, tedy přímo africkou pohádkou. Děti znáte zvířátka, která žijí v Africe? Děti hned odpovídaly: lev, velbloud, opice, gepard, surikata…Zazvonil zvonec a pohádka začala. Kdysi dávno, ještě když lidé a zvířata mluvili stejnou řečí se stará moudrá želva Jokiata potkala se zajíčkem, který ji vyprávěl o jedné holčičce, sirotkovi. Želva Jokiata za pomoci šamanské rady holčičku zachránila a začaly spolu bydlet. Želva holčičce vyprávěla příběhy, pohádky a bajky….O zajíci, který neustále bral stařešinovi proso. O třech hyenách a divokém praseti. O želvě, která se vydala za šakalem na ořechy. A jaké z nich plyne ponaučení? Předem se nikdy nevzdávat. Každého z nás může někdo napálit. Vždy je dobré mít kamaráda, který ti pomůže. Opět zazvonil zvonec a pohádky byl úplně konec.