Až vánočka zavoní, Vánoce nám zazvoní…

22. Prosinec 2021

Jak jsme si užili prosinec v naší mateřské škole?

Věřte, že pohodově a radostně. Na třídách bylo rušno a živo. Některé děti vykrajovaly, pekly a zdobily voňavé perníčky. Někdo cukroví vykrajoval ze slaného těsta nebo dokonce z kinetického písku. Perníčky se zdobily, tedy kreslily i na papíře. Děti malovaly a psaly Ježíškovi, psaní mu hodily do poštovní schránky. Snad se dětem všechna přání vyplní. Zdobily vánoční stromečky, vyráběly anděly, přáníčka a dárečky pro rodiče. Dokonce i rodiče pomohli s výzdobou a srdíčkovou šatnu nazdobili krásnými kreslenými anděly. Děti si vyzkoušely rozkrojit jablíčko a všechny v něm našly hvězdičku, pouštěly ořechové skořápky…Chytaly kapry a pouštěly bubliny, jako kapr. Šly se podívat na Resslovo náměstí na dřevěný betlém a vánoční strom. Ve středu 15. prosince 2021 šly všechny děti potěšit naše babičky a dědečky do domu s pečovatelskou službou, který stojí vedle naší školky. Vánočními písničkami vykouzlily úsměvy na tvářích seniorů, kteří si s chutí zpěv dětí vyslechly a byli mile potěšeni.
Jak jsme všichni zpívali babičkám a dědečkům najdete zde: Vánoční zpívání

Všem Vám rodičům a vašim dětem přejeme pohodové a klidné prožití vánočních svátků, hlavně dětem bohatou nadílku a do nového roku hodně štěstí a zdraví.