Cyklovýlet pro rodiče s dětmi

19. Září 2019

Ve čtvrtek 19. září 2019 jsme si užili nakonec i slunečné, ale hlavně sportovní odpoledne. V 15, 45 hodin se před naší mateřskou školu začali sjíždět cyklisti. Velcí i menší. Mladší i starší. V bundách nebo sportovních dresech. Všichni malí cyklisti ve sportovních helmách. Dorazila i Městská policie, která nám pomohla s přejížděním hlavní silnice a zastavila dopravu z obou stran, abychom se bezpečně dostali na cyklostezku mezi Chrudimí a Medlešicemi. Úsměv a dobrá nálada nás provázela celou cestu. Cyklistický peloton byl přiměřeně dlouhý. Cestou nenastala žádná kolize a všichni cyklisti bezpečně dojeli do zámeckého parku v Medlešicích. Po příjezdu si všichni účastníci obkreslili svoji ruku na prezenční plakát, dostali startovní kartu a už ji začali zaplňovat obrázky za splněné úkoly. Na kole projet slalom, sestavit rozstříhané obrázky dopravních prostředků nebo přiřadit dopravní značky, prohodit míčky zavěšenými obručemi, s míčkem na lžíci přejít mohutný kmen stromu, správně doplnit dopravní labyrinty a procházet slalomem s plným kolečkem míčků. Děti i dospělí si odpoledne užili a řeknu vám, bylo fajn podniknout něco společně.