Čím jezdíme do školky, pro kluky a pro holky aneb Na červenou stůj

17. Září 2019

V úterý 17. září 2019 se naše školní zahrada proměnila v malé parkoviště. O velké stromy byly opřeny a zaparkovány kola a koloběžky, odrážedla nebo tříkolky. V dětských šatnách čekaly cyklistické helmy a na třídách plyšoví mazlíčci. Proč, to všechno? V rámci Evropského týdne mobility jsme pořádali akci NA ČERVENOU STŮJ. Po deváté hodině k nám přijeli příslušníci Městské policie s policejním autem, kteří dětem představili svoji práci a vybavení. Reflexní vesty, neprůstřelné vesty, uspávací pistole, světelné terčíky, pouta…Studentky Střední školy zdravotnické a sociální ve spolupráci s Českým červeným křížem a velkým plyšovým medvědem Tondou naučily děti ošetřovat drobná poranění. Všechny naše děti ošetřovaly a zachránily svoje plyšové mazlíky. Děti ukázaly, že mají velmi dobré znalosti o důležitých číslech. 150. 155. 158. Jak se správně chovat venku na hřišti, na silnici, na přechodu…u vody a na kole. Pro zpestření děti převážely míčky v kolečkách nebo navíjely auta. Před školkou vzniklo velké dopravní hřiště, na kterém se naši cyklisti opravdu vyjezdili a vyřádili.

Čím jezdíme do školky, pro kluky a pro holky?
Traktorem či autobusem, pěšky nebo poloklusem?
Letadlem či ponorkou, autem nebo motorkou?
Hlavně pozor na dvě barvy, červená a zelená.
Každé dítko ze školičky, dobře ví, co znamená.