Dětství jako vánek letí, než se setmí uteče ti, mami zítra škola začíná aneb Zahradní slavnost

21. Červen 2018

Ve čtvrtek 21. června 2018 jsme se loučili s našimi předškoláky. V 15, 30 hodin jsme se sešli na naší slavnostně nastrojené školní zahradě. Se začátkem polonézy květinovou bránou začali procházet kluci a holky, malí i velcí, mladší i starší, dámy i pánové. Všem to moc slušelo. Děvčata bílé, růžové, žluté, modré…šaty nebo třpytivé sukýnky. Vlásky načesané, různě spletené, zdobené čelenkami nebo mašlemi. Kluci nažehlené košile, kalhoty nebo kraťasy. No i někteří kluci byli u holiče a jejich sestřih byl dokonalý. Na našem plese se jen tančilo a tančilo. Kytičky si připravily mazurku. Dva kroky doprava, dva kroky doleva…Srdíčka si s českou polkou zapřáhly koníky a pěkně je projely. Korálky svým jivem dance roztleskali všechny kolem. Sluníčka Valčíkem na rozloučenou ukončila letošní plesovou sezónu. Všem předškolákům byla důstojně předána šerpa a pár dárečků. Naši budoucí školáci svým rodičům nakonec zazpívali Pá pá, dětství jako vánek letí….v mnoha očích se zaleskly slzy, které se draly napovrch. A proč ne? Vždyť končí krásná část dětského života. Jeden kousek skládačky děti vložily do svého životního obrazu, který se pomalu, ale jistě začíná rýsovat. Všem našim předškolákům přejeme pohodový vstup do 1. třídy, příjemnou paní učitelku a trpělivé rodiče při psaní úkolů a učení.
Horko jsme si zpříjemnili výbornou studenou kopečkovou zmrzlinou a děti se provětraly na skákacím hradu.
Počasí nám nakonec vyšlo a dešťové kapky se začaly snášet, když slavnost byla u konce.

My už nejsme malé děti, těšíme se do školy,
dostaneme slabikáře, budem dělat úkoly.
S naší milou školičkou, pomalu se loučíme,
a na tebe, velká školo, už se všichni těšíme!