Medlešice – Barevná zahradní slavnost aneb loučení s předškoláky

20. Červen 2018

Středa 20. června 2018 byla pro medlešické předškoláky důležitým dnem. S ostatními Broučky si pro svoje rodiče, prarodiče a samozřejmě sourozence a kamarády přichystali Barevnou zahradní slavnost. Barevně nazdobili školní zahradu. Nacvičili barevné taneční vystoupení plné pohybu a barev. Červení Broučci tancovali s šátky, žlutí s třásněmi, zelení se stužkami, bílí s netkanou textilií a modří s duhovými deštníky. Tanec se moc vydařil a nastalo loučení. Dojemné loučení s předškoláky, kteří už po prázdninách neotevřou dveře mateřské školy, ale zasednou do lavice v 1. třídě základní školy. Při loučení nemohlo chybět pasování a předání oranžové šerpy a drobných dárečků. Broučci se loučili písní „Dětství, jako vánek letí, než se setmí uteče ti, mami zítra škola začíná…“. A věřte, že slova písně vehnala slzy do očí všech přítomných. V závěru si všichni, malí i velcí, pochutnali na špekáčkách, které si opekli na ohni. Budoucím školákům přejeme z celého srdce úspěšný a pohodový start do nové etapy života a ve škole hodnou a příjemnou paní učitelku.