Divadlo v mateřské škole

9. Leden 2019

Zimní lednový týden jsme si ve středu 9. ledna 2019 zpestřili pohádkou. Přijelo za námi divadlo „U DVOU SLUNCÍ“, s pohádkou MYŠÁK PIŠTA. Zazvonil zvoneček a na jevišti se potkal myšák Pišta s kocourem Mourkem. Pišta bydlel v cukrovém domě, jak sám říkal, tedy v cukrárně a dopřával si k snídani, obědu i večeři samé dobroty. Dortíky a laskonky, indiánky i trubičky. Co myslíte, bylo to na něm znát? Bylo. Měl kulaté vypasované bříško. Za to kocourek Mourek byl štíhlý a pružný. Rozhodl se, že myšákovi pomůže. Naučil ho cvičit, jíst ovoce a zeleninu.

Zelenina, ovoce, zaháníme nemoce, třikrát denně si je dáme, vždy si na nich pochutnáme.

Nakonec ho pozval do lesní školy k paní učitelce sově Amálce. Naučil se cvičit, naučil se zdravit, naučil se spousta jiných věcí a taky třídit odpady do správně barevných kontejnerů. S kocourem Mourkem i kočkou Mickou jsme si nakonec parádně zazpívali a věřte byly jsme pěkně velký a hlasitý sbor.