Stromečku, vstávej, ovoce dávej…

21. Prosinec 2018

…umyj se, ustroj se, je ŠTĚDRÝ DEN!
Celý adventní čas jsme si u nás v mateřské škole užívali. Světýlka na vánočním stromečku v chodbě nás každý den vítala a zvala dál do tříd, které byly vánočně ozdobeny a nazdobeny. Na žádné třídě nechyběl betlém s Marií a Josefem, ani vánoční stromeček, který děti samy zdobily. Na chodbě krásně vonělo, když děti pekly perníčky nebo vánočku. Rozkrajovala se jablíčka, která skrývala krásnou hvězdičku. Svíčky v ořechových skořápkách si spokojeně pluly na vodě. Co čeká hospodáře v příštím roce? Zjišťovaly děti pod hrníčky. Jablíčko předvídalo zdraví po celý rok. Chleba dostatek jídla. Kámen samou dřinu. Prázdný ořech neúrodu. S rybí šupinou se nás budou držet peníze, ale ohořelá sirka zvěstovala oheň. Při čtení vánočního příběhu se děti dozvěděly, jak to tenkrát bylo, když se Ježíšek narodil. Děti si chystaly pro rodiče vánoční přáníčka, dárečky…Jedno odpoledne jsme se sešli na vánoční tvoření s nádechem Indie. Děti z Tralaláčku rozdávaly radost svým zpěvem a dětským úsměvem. Na jedné třídě byl i houslový koncert. Poslední dny si děti na všech třídách rozbalovaly dárečky a hned si jich užívaly. Stavebnice, knížky, hmatové pytle…

Rodiče přejeme Vám a Vašim dětem pohodové prožití vánočních svátků, bohatou nadílku, a hlavně hodně zdraví v novém roce 2019.