Divadlo v mateřské škole

13. Únor 2024

V úterý 13. února 2024 za námi do mateřské školy přijelo divadlo U staré herečky s pohádkou Chaloupka z perníku. Starý myslivec začal vyprávět starý příběh. Jak chtěl být zvěrolékařem, ale maminka ho vzala jako malého k fotografovi a tam ho vyfotili v mysliveckém oblečku s flintičkou. A to mu už zůstalo. V lese se objevily děti. Vlastně Jeníček s Mařenkou. Táta kácel stromy. Dokud slyšíte zvuk sekery, nemusíte se bát, říkal tatínek. Ale, jak to, tak chodí v pohádkách, všechno bylo jinak. Ze zlé čarodějnice, která bydlela v umouněné chalupě, se stala hodná čarodějnice v perníkové chaloupce. Nalákala děti na sladké perníčky a už je nepustila. Zavřela je do klece a krmila je a krmila. Zpívala si a zpívala. Chlapeček a holčička, křupavá kůžička…Naštěstí vše dobře dopadlo. Jeníček a Mařenka se dostali bezpečně z lesa k tatínkovi. A co se stalo s čarodějnicí Martou, co měla ráda maso? Zamiloval se do ní myslivec Karel, co měl rád sladké. A tím starý myslivec dovyprávěl příběh, který zažil ve svém lese.