Cirkusové představení

12. Únor 2024

V pondělí 12. února 2024 za námi do mateřské školy přijel rodinný cirkus Paldus. Děti úplně z bezprostřední blízkosti pozorovaly mnoho zajímavých cirkusových kousků. Nejprve začala cirkusová rozcvička. Žonglování s míčky a míči, kužely a obručemi, které nám předvedl Leon. Děti viděly i rychlosochaře  Zdendu. Klaun Pepíno nám předvedl českou házenou a nebezpečný výkon s lahví na tyči. To se děti opravdu nasmály. Lucie a Sofie předvedly, co se naučily v gymnastické škole a jak se točí Hula Hop s osmi obručemi. Kouzelník kouzlil s pingpongovým míčkem a prázdnými bedýnkami, z kterých vyčaroval pejska a dlouhosrsté morče. Kdo chtěl mohl si je pohladit. Děti však pomáhaly kouzlit. Hókus pókus, simsala bim. A to ještě nebylo vše. Čínská balanc se sklem, tedy držení skleniček na ostří nože děti uchvátila a z balancu na pohyblivém válečku se všem tajil dech. Dozvěděli jsme se, že dnešní vystupující jsou už jedenáctou generací rodinného cirkusu. Děti si dopoledne parádně užily a hodně se nasmály.