Dny zdraví v Chrudimi

10. Říjen 2018

Ve středu 10. října 2018 se předškoláci ze Sluníček a Korálků vydali do Chrudimské nemocnice. Něco je trápilo? Kdepak. Šli si prověřit svoje zdraví. Hlavním cílem Dne zdraví je informovat zábavnou formou o tom, jak správně pečovat o své zdraví. Jedná se o open air festival zdravého životního stylu, který v sobě spojuje prevenci, zábavu i vzdělání. Než děti došly do areálu nemocnice, šly se podívat do Kaštánku, kde se nasvačily, aby nabraly sílu na sportování. Na Běhu naděje je provázela Kapka, která se s dětmi i ráda vyfotila. Na venkovních workshopech si děti mohly vyzkoušet různé aktivity a činnosti. V Tyflocentru poznávaly, jak se žije nevidomým a hladily si vodícího psa. S Léčebnou Košumberk vyzkoušely jízdu na vozíku, tricyklu či handbiku. S Červeným křížem prozkoumaly, jak vypadají a kde v těle jsou vnitřní orgány. A to zdaleka nebylo všechno. Dopoledne bylo pohodové a současně i poučné. A hlavně sluníčko hřálo a na všechny děti se smálo.