Podzim na Sluníčkách

12. Říjen 2018

Kaštany, jablíčka, houby, listí, žaludy…děti na Sluníčkách si celý týden užívaly darů podzimu. Nejvíce si pohrály s kaštany, které nám v hojné míře zdobí naši školní zahradu. Zkoušely, jaké to je po nich přejít bosou nohou, na vahách je vážily a převažovaly, která miska je těžší, kreslily barevné listí, modelovaly houby… V pátek 12. října 2018 se předškoláci vydali na malý výlet do Medlešic. V 8,20 hodin nastoupili do vlaku a už jeli. Cestou do zámeckého parku a mateřské školy v něm, Péťa úplně vážně řekl: Užijem si krásy podzimu. A měl pravdu. Zámecký park plný nádherně vzrostlých stromů, jejichž listy se barví podzimem, poskytoval obraz, jak od malíře. U Broučků se nasvačili a chvíli si s nimi i pohráli, vyzkoušeli jejich školní zahradu. Nakonec byl čas na návrat. Ale ne už vlakem, ale pěškobusem, tedy po cyklostezce. Cestou se posilnili pitím, odpočinkem a věřte oběd jim ve školce všem chutnal.