Exotika na ranči

24. Červen 2021

Úterý 22. června a čtvrtek 24. června 2021 si děti parádně užily na polodenním výletě. Cílem byly nedaleké Bítovany a rodinné zařízení Exotika na ranči, které se zabývá chovem domácích a exotických zvířat. Na ranči bylo k vidění až 100 zvířat včetně ohrožených druhů. Během dopoledne děti zvládly mnoho věcí. Sníst vše, co bylo v batůžku. Vyřádit se na dětském hřišti. Prohlédnout si a pozorovat domov spousty zvířat. K vidění byli koně, ovce, kozy, lamy. Bažant diamantový, zlatý, stříbrný, andulky a korely. Mývalové a nosálové navazovaly s dětmi kontakty. Gibon lákal pozornost svým křikem, ale taky svým loupežnickým uměním. Úsměv na tváři vyvolávali hlavně primáti. Kočkodani, lemuři, giboni, tamaríni, malpy, kosmani. Dětem předváděli neuvěřitelné kousky. A šelmy? Ty se tvářily majestátně. Puma, rys ostrovid, serval, karakal. Některé cenily i svoje ostré zuby, ale děti před klecí se jich nebály. Počasí všem dětem vyšlo a oběd se spánkem byly nutností.