Haló, haló, já pan Pronóbus…

13. Únor 2018

…vinšuju Vám šťastný a veselý masopust. Dnes v úterý 13. února 2018 vrcholily masopustní oslavy. Zítra už Popeleční středou začíná 46denní půst do Velikonoční neděle. V průběhu několika dnů na všech třídách chrudimské mateřské školy slavili různé masky a maškary konec masopustu. Na třídách nebyli kluci, ani holčičky. Kristýnky ani Aničky. Lukáš ani Tomáš. Dokonce chyběly i paní učitelky. U stolečků, ve třídách, v hernách, na koberci byli kostlivci i princezny. Indiáni, loupežníci a myslivci. Doktorky, berušky i draci. Králové, kuchaři a lyžaři olympionici. Policisti, králové, kouzelnice a někdo by si rád dal jitrnice. Všude bylo rušno a veselo. K tanci hrála muzika a masky s chutí tančili i svačili.

Už je toho masopustu namále, komu my ty staré báby prodáme. Prodáme je chrudimskému biřici, aby s nimi vydlažďoval silnici. Máme smutek a zármutek masopust nám rychle utek.“

Konec masopusta, každá kapsa pustá.