Kamarádi z lesa aneb Březen měsíc knihy

19. Březen 2018

V pondělí 19. března 2018 do naší mateřské školy přijela paní spisovatelka. Paní Jitka Vítová, spisovatelka knih pro děti. Jak vzniká kniha? Spisovatel či spisovatelka napíšou text, tedy pohádku, příběh nebo básničku. Ilustrátor nakreslí či namaluje obrázky. V tiskárně se vše natiskne a vytiskne, archy natištěných papírů se rozřežou a správně poskládají a už jen vazba a hotová knížka putuje do Knihkupectví. Holčička Květuška se bála hmyzu a pavouků. V lese klopýtla o kořen pařezu a zmenšila se. Cestou potkávala broučky, motýli a můry, pavouky. Postupně se s nimi seznamovala a přestala se jich bát…Všechny knížky o Květušce a zvířátkách z lese, si děti mohly prohlédnout. Spisovatelka jim z nich předčítala a s dětmi o nich diskutovala. Rodiče, máte-li zájem o dětské knihy, jsou na ukázku na každé třídě a můžete je svým dětem koupit, jako dárek.