Když zasvítí červená, víte, co to znamená?

17. Září 2018

V pondělí 17. září 2018 se naše školní zahrada proměnila na dopravní hřiště. Od rána do školky přijížděly děti na koloběžkách, odrážedlech a šlapacích kolech. Každá třída měla svoje parkoviště. A věřte, že ráno v 8 hodin už byla plná. Dnes jsme se užili akce DEN BEZ AUT. Za našimi malými cyklisty přijala státní policie, městská policie a studentky zdravotní školy. Dopravní policista předvedl dětem svoji motorku, na kterou si ti odvážní mohli sednout. Ukázal a vysvětlil jim všechna tlačítka a spínače, na co jsou. Policistka s dětmi probrala dopravní značky a jak se zachovat v různých dopravních situacích. Strážníci městské policie dětem ukázali veškeré příslušenství, které potřebují při svoji práci. Vysílačky a radary. Obušky a pouta, která si děti vyzkoušela. Uspávací pušky na zvířata, pistole i měřič alkoholu v krvi, o kterém si děti myslely, že je to telefon. Kromě pout si oblékly i čepice a vesty. Velkou radost měly, když si sedly do policejního auta a řídily a houkaly…U studentek ze zdravotní školy se děti dozvěděly spousta důležitých věcí. Jak masírovat srdce, jak umět dávat umělé dýchání, zavázat poranění na ruce, noze nebo hlavě. A to zdaleka nebylo ještě všechno. Naši cyklisti ještě mohli ukázat svoje řidičské umění před školkou, kde měli prostor na volnou jízdu. Ještě si změřili svoje síly v jízdě s kolečkem, v navíjení autíček na cívku. Kreslili dopravní značky….Dopoledne uletělo, jak letadlo na obloze, ale naše děti si ho parádně užily.