Lesní pedagogika – Rekreační lesy Podhůra 2

13. Říjen 2016

Lesní skřítkové v lesích u rozhledny Bára čekali ve čtvrtek 13. října 2016 na děti ze třídy Sluníček a Kytiček. Na výpravu za lesními skřítky se s nimi vydali lesní pedagogové Alena a Ondra. Celé dopoledne probíhalo v duchu dobrodružné výpravy plné her a získávání nových zkušeností. Naše děti se dozvěděly mnoho nových věcí o lese a o životě v něm. Les nejprve vnímaly různými smysly. Naslouchaly zvukům lesa, ohmataly si kůru stromů, v korunách stromů pozorovaly šišky a ptáčky. Sílu a pozitivní energii načerpaly u kamene s otisky různě velikých rukou. Skřítkům děti pomohly uklidit les od odpadků. Ti jim za odměnu ukázali, která zvířátka mohou v lese potkat. Prolézaly lanovou pavučinou a s lupou pozorovaly, jaké cestičky si prokousává lýkožrout v kůře stromů. Přestože sluníčko spalo za mraky, dětem se v lese líbilo. Les se pro ně stal velkou přírodní učebnou, kde si mohly hrát, zkoumat a objevovat malá kouzla přírody.