Lesní pedagogika – Rekreační lesy Podhůra

11. Říjen 2016

V úterý 11. října 2016 se vydaly děti ze Srdíček, Korálků a předškoláci z Broučků na pořádnou túru. V 8, 30 hodin raději s pláštěnkou v batohu nasedly do autobusu, který je odvezl do rekreačních lesů Podhůra u Chrudimi. Z parkoviště vystoupaly až k rozhledně Bára, kde už na ně čekali lesníci. Jejich cílem byl program „Od semínka k pralesu“. Jak se z malého semínka stane velký strom? Co všechno k tomu potřebuje a jak dlouho to trvá? Spousta otázek, které jsme se snažili pomoci zážitkových her a vyprávění zodpovědět. U kamene s otisky rukou jsme načerpali pozitivní sílu a pak už nás čekal tajemný les. Viděli jsme, kde divoké prase rylo zem a hledalo žaludy. Hledali jsme v šiškách malinká semínka, pozorovali jsme malé semenáčky, ze kterých za několik let vyroste menší stromeček. Odloupli jsme kůru z pokáceného stromu a viděli jsme, co dokáže kůrovec. Jeho chodbičky, ve kterých se živí lýkem. Z přírodního materiálu jsme sestavili stromy, zahráli si na lišky a myšky, povídali jsme si o dřevě, a co se z něho vyrábí. A věřte, že to ještě nebylo všechno. Počasí nám přálo, pláštěnky zůstaly v batohu a oběd ve školce nás zahřál.