Martin jede na koni, podkůvky mu zazvoní…

8. Listopad 2016

v úterý 8. listopadu 2016 se za námi v mateřské škole, sice o pár dní dříve, zastavil svatý Martin. V 16 hodin jsme se sešli na školní zahradě a Martinská slavnost mohla začít. Pohádka „O holčičce s lampičkou“ v podání dětských herců se vydařila. Holčička Klárka bydlela sama a bylo ji smutno. Hrála si se zvířátky, ale ta každý večer odcházela domů. Na půdě Klárka našla starou lampičku a poprosila na nebi hvězdičky o kousek světla, ale……nakonec vše dobře dopadlo a Klárka si se světýlkem mohla večer ve svém domečku svítit.  O světýlko se rozdělila se všemi dětmi. Rozsvícených lampionů byla za chvíli plná zahrada. Průvod svítících lucerniček se vydal na cestu do blízkého okolí. Mezitím nám svatý Martin na zahradě zanechal překvapení. Každý si musel najít svůj třídní lampion a sladké voňavé potěšení. Vonělo a hlavně chutnalo. Martina potěšilo, že všem chutnalo a posílá Vám recept.

MARTINSKÉ ROHLÍKY: 50 dkg hladké mouky, 1 Hera, 1 vejce, 1 vanilkový cukr. Na kvásek: 1 a 1/2 kostky droždí, 12 lžic vlažného mléka, trochu cukru. Zadělané těsto se nenechává kynout a hned se zpracovává. Rozdělí se na 6 dílů, vyválí do kulatého tvaru a rozkrájí na 8 dílků. Plní se tím, co má kdo rád (tvaroh, povidla švestková, jablečná či hrušková, mák, ořechy). Nezapomeňte rohlíky pomastit. DOBROU CHUŤ!