Podzimní šipkovaná na Srdíčkách

9. Listopad 2016

Na středu 9. listopadu 2016 se Srdíčkové děti moc těšily, dostaly tajnou poštou dopis a pozvánku na podzimní šipkovanou za pokladem. Jen co se teple ustrojily a vyšly před mateřskou školu, už na chodníčku viděly namalovanou červenou šipku. První úkol na sebe nenechal dlouho čekat a děti se skákáním hned zahřály. Šipky je vedly cestou necestou a dovedly je do parku. Cestou nacházely dopisy s různými úkoly. Děti hledaly oříšky, různě veliké a dokonce i strašidelné listy, jmenovaly podzimní plody, zpívaly písničky o podzimu nebo o svatém Martinu….Největší překvapení je však čekalo na konci putování. Poklad v plechové krabičce. Po nadzvednutí víka se linula sladká voňavá vůně. Mušličky plněné marmeládou, ty chutnaly. Ale to nebylo všechno. V parku ještě na děti čekala zvířátka z různých přírodnin. Děti si je s sebou odnesly do školky. Poděkování za dobrodružné dopoledne patří rodičům Radečka Kolátora, Anežky Batelkové a Františka Maliny.