Méďa, kam se podíváš…

10. Září 2019

Děti z Korálkové třídy se v úterý 10. září 2019 vydaly do Regionálního muzea v Chrudimi. Šly na návštěvu k medvědům a medvídkům. Výstava s názvem: MÉĎA, KAM SE PODÍVÁŠ, děti hned nadchla. Mnoho z nás dospělých, ale i dětí, jsme měli nebo ještě někde máme svého oblíbeného plyšového medvěda. Nejen, že nás doprovázeli a někdy třeba ochraňovali, ale hlavně jsme si s nimi hráli. Děti si prohlédly téměř 1000 medvědů. Starých i novějších, malých i velkých, hnědých i barevných, dokonce i olympijských. Se šálou či mašličkou, s čepicí i bez čepice. Oblečených a jen tak chlupatých. No, prostě: MÉĎA, KAM SE PODÍVÁŠ. Po medvědech si děti ještě prohlédly stálou expozici: Mozaika z dějin regionu, celý komplex budov muzea a sochu Josefa Ressela.