Korálky v Medlešicích

12. Září 2019

Ve čtvrtek 12. září 2019 se vydaly děti z Korálkové třídy na výlet. Počasí jim přálo a sluníčko se smálo. Ze školky se vydaly po cyklostezce do nedalekých Medlešic. Cestou se posilnily svačinou a měly hodně, co pozorovat. Dozrávající šípky, hložiny, pádícího zajíce, poletující ptáčky v keřích a na stromech. V Medlešicích navštívily děti zemědělské družstvo. Zkoušeli jste někdy plavat v zrní? Korálky nejen plavaly, ale běhaly, klouzaly se…zrní měly všude. V kapsách, v čepicích, v ponožkách i v botech. Za tričky, ve vlasech…Hlavně kluci se pořádně chytli velkého volantu a vyzkoušeli si posedět v traktoru, poměřili se s velikostí pneumatiky a jiné zemědělské techniky. Další zastávkou byli naši Broučkové v Medlešické školce, s kterými si užili pobyt na školní zahradě. Děti vyzkoušely klouzačku, prolézačku, ale už byl čas na návrat. Do Medlešic pěškobusem a z Medlešic motorovým vláčkem.