Medlešice – Indiánská slavnost

27. Červen 2016

Ve čtvrtek 23. června 2016 se s předškoláky loučili i Broučci v Medlešicích. Ale co to? Žádní broučci ani berušky. Školní zahrada byla plná indiánů a indiánek, kteří měli na hlavách čelenky s pravým peřím. Podle oblečení někteří patřili ke kmenu Apačů, Mohykánů. Objevili se i Huroni a Čerokíové. Posledním zástupcem indiánského sněmu byli Irokézové a Komančové. Všichni indiáni společně a v míru zatančili indiánský tanec. Ze sedmi předškoláků se během chvíle stalo sedm školáků, které provázel zpěv písně  – Dětství jako vánek letí, než se setmí utečeti, mami zítra škola začíná…Celou slavnost indiáni ukončili ohněm, na kterém si opekli výborné špekáčky, buřtíky nebo i párečky. Budoucím školákům přejeme pohodový vstup do 1. třídy a rodičům radost ze svých dětí.