Mladí cestáři

25. Leden 2019

V pátek 25. ledna 2019 se vydaly starší děti z Chrudimi i Medlešic na Den otevřených dveří do Správy a údržby silnic Pardubického kraje na akci Mladí cestáři. Zimní počasí bylo opravdu zimní a sněhové vločky se chvílemi sypaly z nebe, jak z roztržené peřiny. Na venkovní ploše areálu cestmistrovství si děti prohlédly vozidla zimní údržby. Do aut si mohly sednou. Odvážlivci si sedli a vše možné prozkoumali a vyzkoušeli. Děti i podbíhaly a schovávaly se pod pluhy a radlice, které byly větší než ony samy. V opravárenské dílně si děti prohlédly vybavení, nářadí a závěsný jeřáb, zahřály se teplým čajem. V hale žasly nad neuvěřitelně velkou kupou posypové sole. Využily kopce sněhu a zajezdily si na bobech. V jídelně na ně čekalo malé občerstvení. Sladká kobliha a teplý čaj. Posledním úkolem bylo malování obrázků s auty zimní údržby. Cesta zpátky byla dlouhá, ale oběd a odpolední spánek vše vynahradily.