Cirkus u nás ve školce

24. Leden 2019

Jak to chodí v cirkusu jsme si vyzkoušeli ve čtvrtek 24. ledna 2019. Marie a Zdenek nám předvedli mnoho čísel. Máte rádi zvířata? No, samozřejmě máme. Hned jsme viděli cvičené pejsky Honzíka a Roje. Ti vám byli šikovní. Přeskakovali nízké překážky, balancovali na velké kouli, proskakovali obručí…Dalším číslem bylo balancování skleněných předmětů na ostří nože. Pan Zdenek nám předvedl, jak umí na noži vybalancovat skleničku i skleničky ve dvou patrech. Na špičce nože dokázal udržet i meč. Pak přišel kouzelník, který kouzlil s králíky Mrkvičkou a Cibulkou. Kouzelník otevřel kouzelnickou školu a řeknu vám, děti se stali výbornými žáky a studenty. Někdo vykouzlil šátky nebo budíky. Někdo mince a někdo dokonce papírové peníze…Pak ještě přišla, vlastně se přinesla opička Žofinka, tedy pavián pláštíkový. Představte si, že Žofka už oslavila 19té narozeniny. Dozvěděli jsme se několik zajímavých informací. Že se živí zeleninou i ovocem, každý den musí mít i kousek masa. Žofka si ráda pochutnává i na špagetách s kečupem, na kuřátku s brambory, a dokonce i na kompotu. Odvážné děti si pohladily opičku i bílou činčilu jménem Kaštánek. Nakonec paní Marie všem dětem z nafukovacích balónků   tvarovala na přání kočičky, pejsky, meče a šavle, indiánské čelenky a žirafy, slony, rybky i kytky…dokonce i jednoho orla.