Muzeum loutkařských kultur – Hmyz

9. Červen 2021

Ve středu 9. června 2021 za našimi předškoláky přišla muzejní pedagožka Tereza s výtvarným a edukačním programem s názvem: Hmyz. Předškoláci se rozdělili na dvě skupiny a s Terezou se sešli na naší školní zahradě. V kroužku si povídali. Co je to hmyz? Děti hned věděly a odpovídaly: beruška, moucha, motýl…a měly pravdu. Hmyz se pozná podle tří částí těla-hlava, hruď, zadeček, tří párů nohou, dvou párů křídel. Zahrály si hru a hledaly hmyz v trávě, ale mezi hmyz se schovala i jiná zvířata. Děti vše správně roztřídily do hmyzího kufru. Vyslechly si pohádku o Berušce Jarušce, která byla nafoukaná a o Berušce Květušce, která byla hodná a všem pomáhala. Hlavně růžím zbavit se mšic.  Nakonec si děti vyráběly plošnou loutku. Někdo si vybral motýla, někdo vosu, někdo vážku…Děti dokreslily druhou polovinu obrázku, který si vybarvily a vystřihly. Přilepily na drátek a loutka byla hotová.