Naše republika slavila…

28. Říjen 2018

…a co my v naší mateřské škole? Přestože jsme jen malé děti víme, že naší vlastí je Česká republika. Jako každý z nás má narozeniny i naše zem je má. Nám jsou jen tři, čtyři, pět, šest let, ale naše Československá republika byla založena před 100 lety. A to už za velkou oslavu stojí. My jsme si na třídách o naší republice a jejím vzniku povídali. Víme, že naším prvním prezidentem byl Tomáš G. Masaryk…prohlédli jsme si jaká jezdila auta, jaké měly děti hračky, jak vypadaly dětské kočárky, jak se lidé strojili…..Děti prolistovaly různé knihy. O našem hlavním městě Praze, o spartakiádě, o rekordech a objevech naší republiky…Všechny děti už vědí, jak vypadá naše státní vlajka, jaké barvy ji zdobí, a že národním stromem je lípa.