Divadlo v mateřské škole

24. Říjen 2018

Středu 24. října 2018 jsme si v mateřské škole zpříjemnili pohádkou, kterou nám přijelo zahrát Divadlo ŠEHEREZÁDA. Příběh „O Zrzundovi“ začal a s veselou muzikou se roztáhla opona. „Babičko, kde jsi?“ : volal dědeček. „Sbírám ořechy.“ „Já babičko půjdu do lesa na houby.“ Babička byla smutná, že je v chaloupce pořád sama. Děda ji slíbil vyřezat z polínka panáčka až se vrátí. Mezitím se v lese potkala sova s veverkou. Krysáci si našli nové bydlení, ale nebyli až tak hodní. Děda se potkal s dědečkem Hříbečkem, kterému pomohl a za odměnu dostal kouzelné houby. A jak vše nakonec dopadlo? Samozřejmě dobře a děti se dozvěděly, že krysáci ač se tvářili, jako hrdinové, byli to obyčejní strašpytlové. Veverčák Zrzunda zachránil panáčka Součka a babička už nebyla smutná. Všichni diváci, kluci i holky, malí i velcí si divadlo užili.